Dočkali jsme se…

Ve středu 16. 12. 2015 jsme už od rána netrpělivě čekali na autobus, který nás měl dovézt do Němčovic do útulku pro opuštěné pejsky. Děti už byly natěšené a my s kolegyní Kristýnkou také. Po 10 hodině dorazil autobus, který pro naše děti vypravil pan starosta z Němčovic. Nejenže nám autobus nabídl zdarma, ale i ho sám řídil. Rychle jsme nanosili všechny pamlsky, deky, konzervy, hračky… do autobusu a vyrazili. V útulku nás již čekaly paní, které se s láskou každý den o pejsky starají. Děti nanosily pod vánoční stromeček dárečky pro pejsky a pak jsme si společně prohlédli útulek, prošli kolem vánočně vyzdobených kotců, kde na děti dorážely různé rasy pejsků, kteří by tak rádi našli svůj domov s teplým pelíškem. Potom jsme se shromáždili na dvoře útulku a paní nám přinesly štěňátka. To byla pro děti asi nejhezčí část, což bylo vidět na jejich rozzářených očích. Štěňátka se kolem kluků a holek batolila, nechala se hladit, chovat. Moc hezká byla slova jedné naší žákyně, která s radostí v hlase a se štěňátkem v náručí prohlásila, že jí hřeje u srdíčka to, jak jsme pomohli.
Když nastal čas odjezdu, pomohli jsme odnést unavená a ospalá štěňátka do jejich pelíšků a s dobrým pocitem jsme se vydali na zpáteční cestu.