Praktika "Život ve tmě"

Dne 22. 6. 2016 byla pro žáky zorganizována biologická aktivita jako odměna za jejich účast v okresním kole BiO, kterou pořádalo Středisko volného času Radovánek za podpory NiDV Praha a ve spolupráci se ZČU FPE CBG.
Žáci nahlédli pod pokličku neviditelného zajímavého světa organismů, kteří žijí ve tmě celý život a mohou být i naší součástí. Na samotném začátku si poslechli krátký teoretický úvod do mikrobiologie a parazitologie a následně si procvičovali práci s mikroskopem. Pozorovali nativní preparáty bakterií, obarvili bakterie v jogurtu a podívali se, co může obývat za parazity takového obyčejného živočicha, jako je potemník moučný.
Žákyně, které se zúčastnily těchto praktik za ZŠ Benešova (B. Žižková, P. Bednářová), si celou akci chválily.