Říjen ve školní družině

Naše plavba za tajuplnými ostrovy pokračovala i v říjnu, kdy jsme zakotvili na „OSTROVĚ STROMŮ A VĚTRU“. Už podle názvu ostrova je jasné, o čem jsme si celý měsíc v družince četli a povídali. Tak například už víme, čím je vítr nejen pro námořníky užitečný, ale že může i škodit, jaký je rozdíl mezi vánkem, vichřicí a orkánem, na jakém stromě rostou žaludy, jeřabiny, lískové oříšky či kaštany. Plnili jsme další úkoly kapitána Kotvičky – např. vyrobili jeho kamarádku velrybu a naučili se básničku.
Při podzimních vycházkách jsme nasbírali spoustu kaštanů, vyzkoušeli si, jak se dají využít k tvoření různých zvířátek, počítání i ke hře. Společně jsme obdivovali krásnou kresbu kaštanů i to, jak jsou hebké na dotek.
A než jsme se rozutekli na podzimní prázdniny, tak pro nás paní vychovatelky připravily na úterý 25. října Kaštanovou olympiádu. Připraveno bylo 6 disciplín, každý dostal bodovací kartu a kaštanové hrátky mohly začít.
Podívejte se, jak jsme si odpoledne užili.

- Klára R. -