Prosinec ve školní družině

Prosinec v družině byl poměrně krátký, ale na události bohatý měsíc a celý se nesl v duchu blížících se vánočních svátků. V pondělí 5. prosince hned po čertí škole jsme vyrazili na „Mikulášskou stopovačku“ a za splněné úkoly dostali čokoládovou odměnu. Adventní čas jsme si zpříjemnili 13. a 14. prosince již tradiční návštěvou v národopisném muzeu, kde jsme si vyrobili svíčky, ozdoby z drátků a plsti, korku, andělíčky a přání. V družince samozřejmě nemohlo chybět povídání o Vánocích, zvycích a tradicích, které v rodinách dodržujeme a hlavně tvoření nejrůznějších vánočních dekorací a dárečků. Letos jsme navíc vyrobili dárky a přáníčka i pro obyvatele pečovatelského domu Anavita. Poslední prosincové dny jsme si zpříjemnili zpíváním koled i ochutnávkou cukroví, a protože další zastávkou v naší roční plavbě byl ostrov SNŮ A PŘÁNÍ, několik dopisů s přáním jsme zaslali i Ježíškovi a už se na něj v naší družince moc těšíme.
Přejeme všem krásné vánoční svátky a do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a rodinné pohody.

- Klára R. -