Jak přihlásit dítě do ŠKOLNÍ DRUŽINY na školní rok 2024 - 2025

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

pokud máte ve školním roce 2024/2025 zájem o školní družinu, musíte dítě písemně přihlásit – tj. vyplnit PŘIHLÁŠKU do ŠD pro školní rok 2024/2025 a odevzdat ji v řádném termínu.

O přijetí žáka/žákyně do školní družiny rozhoduje ředitelka. Do školní družiny budou žáci přijímáni na základě těchto školou stanovených kritérií s ohledem na kapacitu ŠD (aktuálně 150 žáků, tj. 5 oddělení).

Kritéria pro přijetí:

• pro školní rok 2024/2025 budou přednostně přijímáni žáci 1. – 3. ročníku s pravidelnou denní docházkou nejméně 4 dny v týdnu (zaměstnaných zákonných zástupců), žáci dojíždějící
  • v případě volné kapacity budou přijímáni i žáci 4. ročníku (přednost mají dojíždějící žáci)
  • podmínkou účasti žáka na zájmové vzdělávání ve ŠD je úhrada úplaty (školného) na období září - prosinec 2024 splatná do 23. 8. 2024 na účet školy (Na základě rozhodnutí zřizovatele se změní od září výše úplaty za ŠD na 300,- Kč/na měsíc).  Způsob platby a číslo účtu najdete na webových stánkách školy na konci června - ÚPLATU ZAPLATÍTE AŽ PO ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ!

Informace k vyplnění přihlášky:

U PŘIHLÁŠKY - vyplníte jméno a příjmení dítěte, třídu, datum narození, státní občanství, kód zdravotní pojišťovny, zdravotní omezení (alergie, užívání léků…), kontakty na zákonné zástupce, zájem o ranní ŠD (přibližný čas příchodu), zda bude dítě odcházet v doprovodu či samo, osoby oprávněné k vyzvedávání, den nástupu, datum vyplnění a podpis.

• ostatní údaje: kroužky, časy příchodu po skončení vyučování/odchodu ze ŠD upravíme společně v září, až dle platného rozvrhu vyučování

K vyzvedávání žáků ze školní družiny budete potřebovat čip, který Vám bude sloužit po celou dobu docházky do ŠD, proto musíte vyplnit i přiložený tiskopis Protokol k čipu (objednávka čipů).

Peníze za čip (vratnou kauci) budeme vybírat v hotovosti po informativní schůzce v červnu a v přípravném týdnu na konci srpna – termín Vám ještě upřesníme. Informace k čipům pro vyzvedávání ze ŠD, jejich užívání naleznete zde.

PŘIHLÁŠKU a PROTOKOL K ČIPU - prosíme, doručit následovně:

1. Vyplněnou a podepsanou přihlášku, protokol k čipu přineste do ŠD, nebo tiskopisy předejte paní učitelce při ŠKOLE NANEČISTO, můžete je předat i na vrátnici.
  2. Vyplněnou přihlášku, protokol k čipu – oskenujte a pošlete e-mailem na adresu: roubalovakl@benesovazs.plzen-edu.cz

Termín odevzdání: do 31. 5. 2024

O přijetí do školní družiny budete informováni nejpozději do 14. 6. 2024 na webových stránkách školy.

Pokud se rozhodnete např. v průběhu letních prázdnin, že Vaše dítě nebude chodit do ŠD, nenastoupí do naší školy a již jste odevzdali přihlášku, byli jste přijati, napište mi prosím zprávu na e-mail: roubalovakl@benesovazs.plzen-edu.cz , abychom mohli kontaktovat rodiče žáků, kteří z kapacitních důvodů nemohli být do školní družiny přijati.

Děkuji za spolupráci.

Klára Roubalová, vedoucí vychovatelka ŠD