Václavské sportování

27.9. jsme pro žáky 2. stupně uspořádali první sportovní den v novém školním roce, tentokrát pod názvem Václavské sportování. Pro konání jsme využili sportoviště v blízkém Škoda sport parku. Trochu jsme se obávali, aby nám plány nepřekazilo počasí, ale nakonec se nám poštěstilo a celé dopoledne jsme si užili teplé a slunné počasí.

V 8:00 jsme se sešli ve třídách a postupně se všechny třídy začaly přesouvat pěšky do areálu. Tentokrát jsme ale nechtěli vše řídit a rozhodovat my. Poskytli jsme nejrůznější sportovní pomůcky a vybavení, ale zbytek jsme nechali na žácích. Mohli si zahrát fotbal, basket, hokejbal nebo stolní tenis, vyzkoušet beach volejbal, frisbee, badminton, pétanque nebo místní skate park a dráhu pro kolečkové brusle.

Musíme ocenit, jak všichni žáci byli ochotní se na sportech vystřídat a nemuseli jsme řešit žádný kázeňský ani sportovní problém. Přes 120 žáků a 15 učitelů a asistentů si tak celý den parádně užili.