Bilingvní výuka

Bilingvní vzdělávání je způsob vzdělávání, které se zpravidla realizuje plně nebo částečně v cizím jazyce, přičemž je kladen důraz na rozvoj cizího, ale i mateřského jazyka. Jedná se o velmi motivující a efektivní způsob výuky, jehož klíčovým přínosem je spontánní komunikace a přemýšlení v cizím jazyce. Žáci nepovažují tuto komunikaci jako způsob učení, nejsou proto stresováni a přijímají cizí jazyk naprosto samozřejmě a přirozeně.

Na Benešově základní škole se vyučuje bilingvně od roku 2024, kdy začala probíhat výuka výtvarné výchovy v anglickém jazyce ve dvou prvních třídách. Výuka se bude postupně rozšiřovat i do dalších ročníků. Vyučování je zajištěno pedagogickými pracovníky s odbornou kvalifikací, která je pro bilingvní výuku vymezena Společným evropským referenčním rámcem.