Březen ve školní družině

Během března jsme ve školní družině zažili plno zajímavých věcí.
U nás totiž vůbec neplatí rčení „březen - za kamna vlezem“. U nás platí „březen - do přírody vlezem“. Kulichy jsme vyměnili za kšiltovky a konečně můžeme hrát fotbálek na hřišti, skákat přes švihadla, hrát si na prolézačkách, houpat se na houpačkách v koutku, chodit do lesoparku pozorovat, jak se vše v přírodě probouzí ze zimního spánku. Příchod jara si zkrátka umíme užívat.
Měsíc březen jsme ve školní družině prožili hlavně v duchu velikonočních příprav. Vyprávěli jsme si o velikonočních zvycích, vyseli jarní osení a vyráběli spoustu velikonočních dekorací, taky jsme vytvořili pro nastávající prvňáčky pěkné dárečky a už se na ně těšíme!
Stihli jsme splnit i nové úkoly od Rozárky naší průvodkyně roční hrou „Máme rádi zvířata“ a povídali si tentokrát o domácích a hospodářských zvířatech.
Přejeme všem krásné jaro !
- Klára R. -