Evropský den záchrany života

„Evropský den záchrany života“ – to je název akce, kterou na náměstí Republiky pořádala v pátek 16.10. 2016 v dopoledních hodinách pro žáky ZŠ a v odpoledních hodinách pro širokou laickou veřejnost zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje. Na účastníky – za naši školu to byli žáci 5. ročníku – čekala výuka základní neodkladné resuscitace, nácvik volání na tísňovou linku 155 a také prohlídka vozu záchranné služby včetně veškerého vybavení.
Program byl hezky připravený, pro nácvik resuscitace měl každý žák svoji výukovou (resuscitační) figurínu a členové posádky záchranářů přistupovali k dětem s velkou trpělivostí a profesionalitou.
Pro děti to byl nejen příjemný zážitek, ale i si s sebou kromě drobného dárečku odnesly spoustu cenných rad a zkušeností, které snad dokáží v případě nutnosti správně použít…a třeba někomu zachránit život.